Prevence jako jedna ze zbraní proti koronaviru

Koronavirus je virovým onemocněním, z čehož do jisté míry vyplývá, jak se proti němu chránit. Jedním ze způsobů jsou pochopitelně roušky a respirátory, kterým budeme věnovat samostatný článek. V tom dnešní se zaměříme na obecné rady spjaté s prevencí. Níže uvedené postupy prevence by si měl zafixovat naprosto každý člověk.

Vše vychází z důsledné hygieny

Vir je natolik malý, že ulpí v podstatě na čemkoliv. Proto se není čemu divit, že většina doporučení vychází primárně z hygienických návyků. Tím nejzákladnějším je bezpochyby pravidelné mytí rukou. To platí hlavně v okamžiku, když přijdete z veřejných prostor. Na koronavirus dobře působí také nejrůznější dezinfekční přípravky, které díky miniaturním balením můžete nosit stále při sobě.

Prevence od A až do Z

Prevence proti koronaviru by měla spočívat i v používání jednorázových kapesníků. Je to důležité nejenom z hygienických důvodů, ale vůbec obecně. S dalšími preventivními opatřeními Vás seznámíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jak je to s brýlemi a kontaktními čočkami?

Prevence v této oblasti jednoznačně hovoří pro dioptrické brýle. Čočky obvykle svádí člověka sahat si do oblasti očí, což může být jedna z cest k nakažení koronavirem.

Jak vypadá preventivní opatření související s kontaktem dalších osob?

Určitě se vyhýbejte lidem, na kterých pozorujete jakékoliv příznaky. Vhodné nejsou akce s velkým počtem lidí. Zároveň mezi ně nechoďte vy, pokud se necítíte dobře.

Co mohu dělat pro svoje zdraví?

V rámci prevence není radno zapomínat na posilování přirozené imunity. Zaměřte se na pestrou a vyváženou stranu, dostatečný pohyb a adekvátní příjem vitamínů, minerálu a ostatních látek.

Kde se dočtu o preventivních opatřeních?

Určitě sledujte aktuální zprávy a informace na úřadech, ministerstvech a příslušných místech. Tam můžete vyčíst, jaká nová opatření s tímto virovým onemocněním souvisí nebo co už naopak neplatí.

Co když si potřebuji kýchnout?

Pak si kýchněte do kapesníku nebo raději do rukávu než do prostoru mezi lidi. To by ale mělo být automatické i bez koronaviru.

Publikováno: 06. 06. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: TomasJanicak

Tagy: hygiena | kontakt | koronavir | koronavirus | mytí rukou | návyky | prevence | prevence proti koronaviru | respirátory | roušky