Aktuální kurzovní lístek UniCredit: Vše, co potřebujete vědět

Unicredit Kurzovní Lístek

Kurzovní lístek UniCredit Bank

UniCredit Bank nabízí svým klientům širokou škálu kurzů měn. Aktuální kurzovní lístek UniCredit Bank najdete vždy na oficiálních webových stránkách banky. Kurzy se liší pro nákup a prodej a jsou aktualizovány v reálném čase. Kromě běžných měn jako euro (EUR), americký dolar (USD) nebo britská libra (GBP) nabízí UniCredit Bank i kurzy pro méně obvyklé měny. Pro klienty s internetovým bankovnictvím je k dispozici i možnost sjednání kurzu online. V případě větších objemů směny je vhodné kontaktovat banku a domluvit individuální kurz.

Co je kurzovní lístek?

Je to přehledná tabulka, která zobrazuje aktuální ceny různých měn vůči sobě. Zjednodušeně řečeno, kurzovní lístek vám prozradí, kolik českých korun zaplatíte za jedno euro, americký dolar nebo jinou měnu a naopak.

Na kurzovním lístku najdete vždy dva kurzy: nákupní a prodejní. Nákupní kurz udává, za kolik korun banka nebo směnárna od vás danou měnu odkoupí. Prodejní kurz naopak určuje, za kolik korun vám banka nebo směnárna danou měnu prodá. Rozdíl mezi těmito dvěma kurzy se nazývá spread a představuje zisk pro banku nebo směnárnu.

Typy kurzů měn

V zásadě rozlišujeme dva hlavní typy kurzů měn: pevný a pohyblivý. Pevný kurz, jak název napovídá, se nemění a je stanoven centrální bankou. Pohyblivý kurz naopak reaguje na nabídku a poptávku na měnovém trhu a neustále kolísá.

Kromě těchto dvou základních typů existují i ​​​​další varianty. Kurz devizový se používá pro bezhotovostní operace s cizí měnou, zatímco kurz valutový se vztahuje na hotovostní transakce. Dále se můžeme setkat s kurzem nákupním a prodejním, přičemž nákupní kurz je vždy nižší než prodejní. Rozdíl mezi nimi představuje zisk pro banku či směnárnu.

Jak číst kurzovní lístek

Kurzovní lístek ukazuje aktuální kurzy měn. Zjednodušeně řečeno, ukazuje, kolik jednotek jedné měny zaplatíte za jednotku jiné měny. Většinou je základní měnou česká koruna (CZK).

Na lístku najdete vždy dva kurzy – nákupní a prodejní. Nákupní kurz určuje, za kolik korun banka od vás cizí měnu odkoupí. Prodejní kurz naopak určuje, za kolik korun vám banka cizí měnu prodá. Rozdíl mezi těmito kurzy je zisk banky.

Kromě kurzu koruny vůči cizím měnám můžete na lístku najít i kurzy mezi cizími měnami, například euro a americký dolar. Pro běžného cestovatele je nejdůležitější sledovat kurz koruny vůči měně země, do které se chystá.

Poplatky a další informace

Pro bližší informace o poplatcích a dalších podrobnostech se, prosím, obraťte na naše zákaznické centrum. Naši operátoři jsou vám k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin na telefonním čísle +420 123 456 789. Rádi vám poskytnou veškeré informace týkající se cen, platebních možností a dalších aspektů našich služeb. Neváhejte se na nás obrátit s jakýmikoli dotazy.

Aktuální kurzovní lístek UniCredit Bank

UniCredit Bank bohužel nezveřejňuje svůj aktuální kurzovní lístek online. Pro zjištění aktuálních kurzů měn je nutné navštívit pobočku banky nebo kontaktovat zákaznickou linku. Na pobočce si můžete vyžádat tištěný kurzovní lístek, případně vám pracovníci banky sdělí aktuální kurzy pro požadované měny. Telefonicky se můžete informovat o kurzech pro nákup a prodej valut, a to i pro bezhotovostní transakce.

Tipy pro výhodnější směnu měny

Plánujete dovolenou a potřebujete směnit peníze? Než se vrhnete do první směnárny, zkuste pár tipů, jak na směně ušetřit. Nikdy neměňte peníze na letišti, kde bývají kurzy nejméně výhodné. Vyplatí se porovnat kurzy v různých směnárnách ve městě, ať už osobně nebo online. Většinou platí, že čím větší je objem směňované částky, tím výhodnější kurz získáte. Pokud máte tu možnost, plaťte kartou. Banky často nabízejí výhodnější kurzy pro platby kartou než pro výběry z bankomatu. A nezapomeňte si zkontrolovat poplatky za výběr z bankomatu v zahraničí, ať vás nemile nepřekvapí.

Publikováno: 10. 06. 2024

Kategorie: finance

Autor: TomasJanicak

Tagy: unicredit kurzovní lístek | kurzovní lístek unicredit bank