Prezidentské volby 2024: Jak volit s voličským průkazem?

Volicsky Preukaz Prezidentske Volby 2024

Žádost na úřadě: Zajděte si na úřad obce s rozšířenou působností podle vašeho trvalého bydliště a požádejte o vydání volebního průkazu.

S volbami se to má tak, že někdy se nám zkrátka nehodí být zrovna v místě trvalého bydliště. Ať už jste na dovolené, na služební cestě, nebo třeba studujete v jiném městě, nezoufejte! Stále máte možnost odevzdat svůj hlas a ovlivnit tak dění u nás. Stačí si jen vyřídit voličský průkaz. Kam pro něj? Zamiřte na úřad obce s rozšířenou působností, a to ten, pod který spadá vaše trvalé bydliště. Tam už vám poradí, co a jak.

Žádost online: Pokud nechcete na úřad, můžete o volební průkaz požádat i online. Stačí vyplnit elektronický formulář.

Nechcete se v záplavě povinností před volbami trmácet na úřad? Žádost o voličský průkaz můžete vyřídit i z pohodlí domova online. Stačí jen vyplnit elektronický formulář, který naleznete na webových stránkách Ministerstva vnitra. Formulář je jednoduchý a intuitivní, jeho vyplnění vám zabere jen pár minut. Nezapomeňte, že online žádost musíte odeslat nejpozději 7 dní před volbami. Pokud to nestihnete, nezoufejte! Stále můžete o voličský průkaz požádat osobně na úřadě, a to až do druhého dne před volbami do 16 hodin.

Termín žádosti: Nezapomeňte, že o volební průkaz je potřeba požádat včas! Termín je obvykle stanoven několik týdnů před volbami.

Nezapomeňte, že o volební průkaz je potřeba požádat včas! Termín podání žádosti je obvykle stanoven několik týdnů před volbami a liší se v závislosti na způsobu podání. Pokud nestihnete termín, riskujete, že vám volební průkaz nebude vydán a nebudete se moci zúčastnit voleb. Pro více informací o termínu a způsobu podání žádosti o volební průkaz navštivte webové stránky Ministerstva vnitra ČR.